Środa, 2018/Listopad/21, 6:43 AMGłówna | Rejestracja | Wejdź

Menu witryny

Formularz logowania

Kategorie sekcji

Wyszukiwanie

Nasza sonda

Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 4

Mini-czat

Statystyki


Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Artykuły
Główna » Artykuły » muchołówki

krótko o pielegnacji

Podłoże –  Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kwaśnego torfu z gruboziarnistym piaskiem, mieszamy w stosunku dwa do jednego. 

Pielęgnacja –   Można zwiększyć wilgotność wokół rośliny w okresie wegetacji zraszając ją. Staramy się nie dotykać włosków czuciowych w pułapkach Muchołówek, ponieważ bardzo przeszkadza to roślinom. Roślina dla prawidłowego rozwoju potrzebuje dużo światła, w zimie można ją doświetlać sztucznym światłem.

Rozmnażanie –  Muchołówki rozmnażamy poprzez nasiona oraz sadzonki liściowe, a także podział dorosłych egzemplarzy.

Kwitnienie –. Muchołówka kwitnie w okresie od maja do lipca.

Muchołówka

Zimowanie.

Na okres spoczynku, czyli zimowania przenosimy Muchołówkę w chłodniejsze miejsce. Temperatura powinna być w nim około dziesięciu stopni i powinno być to stanowisko zaciemnione, na przykład piwnica, spiżarnia. Okres spoczynku rośliny trwa około sześciu tygodni. Podłoże powinno być w tym czasie tylko lekko wilgotne.

Zakup rośliny

Kupujemy zdrową, dorodną roślinę, najlepiej duży okaz.  Bardzo ważne jest abyśmy przed rozpoczęciem uprawy zapoznali się z informacjami na temat uprawy roślin owadożernych, gdyż nie jest to łatwe. Po zakupie muchołówki w sklepie trzeba ją w domu przesadzić.Kategoria: muchołówki | Dodał: cela (2013/Maj/06)
Wyświetleń: 123 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
Copyright MyCorp © 2018 | Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz